Κανόνες λειτουργίας σχολείου από 11 Ιανουαρίου 2021

Email : mail@16dim-perist.att.sch.gr

Ιστοσελίδα : http://16dimperist.att.sch.gr

Αγαπητοί γονείς,

Καλή χρονιά με υγεία και δύναμη.

Σας ενημερώνουμε ότι οι κανόνες που θα ισχύσουν για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου μας από τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021 διαμορφώνονται ως εξής:

1. Απαραίτητη η καθολική χρήση μάσκας τόσο στους εσωτερικούς όσο και στους εξωτερικούς χώρους του σχολείου ακόμα και την ώρα του διαλείμματος.
  2. Κάθε μαθητής/τρια πρέπει να έχει μαζί του τουλάχιστον δύο μάσκες.
  3. Η προσέλευση των μαθητών από τις τρεις εισόδους του σχολείου όπως και πριν (08:00-08:15).
  4. Η αποχώρηση θα γίνεται ως εξής:
    • Η  Α’ Τάξη στις 13:10. Οι γονείς αυτών των μαθητών που έχουν παιδιά και σε άλλες τάξεις, καλούνται να τα παραλάβουν από τις αντίστοιχες εξόδους, χωρίς να εισέρχονται στο χώρο του σχολείου
    • Οι υπόλοιπες τάξεις στις 13:15 από τις γνωστές εξόδους.
    • ΠΡΟΣΟΧΗ στην αποφυγή συνωστισμού.
  5. Για την προστασία όλων μας, αν κάποιος μαθητής παρουσιάσει συμπτώματα συμβατά με Covid-19 είναι απαραίτητο να παραμείνει σπίτι του.
  6. Σε περίπτωση που κάποιος από την οικογένεια του μαθητή/τριας είναι θετικός σε τεστ για τον Covid-19 θα πρέπει άμεσα να ενημερώσει τη σχολική μονάδα.
  7. Για το ολοήμερο δεν υπάρχει αλλαγή στον τρόπο λειτουργίας του.
  8. Σας παρακαλούμε οι κανόνες λειτουργίας του σχολείου να εφαρμοστούν προσεκτικά από όλους (γονείς και μαθητές) για την προστασία όλων. Σε διαφορετική περίπτωση είμαστε υποχρεωμένοι να επικοινωνήσουμε μαζί σας.

Η διεύθυνση του σχολείου

Δημοσιεύθηκε στην Νέα και χαρακτηρίσθηκε . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.